Menu
Dzień Dziecka
01.06.2017.
   1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, dla uczniów z Zespołu Szkół Publicznych w Sieniawie przygotowane zostały specjalne atrakcje.
Do naszej szkoły przyjechali aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie. Zaprezentowali dwa spektakle przybliżające problem różnego rodzaju uzależnień oraz kształtujące pozytywne wartości w życiu młodego człowieka.
Pierwsze przedstawienie zatytułowane "Nick Victoria" skierowane zostało do dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej. Poruszało ono temat uzależnienia od Internetu i gier komputerowych na przykładzie młodej bohaterki - Weroniki, która pada ofiarą internetowego oszusta.
Uczniowie klas gimnazjalnych obejrzeli spektakl "Kolekcjonerzy wrażeń" ukazujący zgubny wpływ dopalaczy.
Wysoki poziom artystyczny przedstawień wzbudził uznanie młodzieży, a intrygująca tematyka skłaniała do refleksji nad własną postawą i podejmowanymi wyborami.
     Kolejnym wydarzeniem, w którym uczestniczyli tego dnia nasi uczniowie, był udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam!". Jej celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, udowodnienie, że książka może być dobrą alternatywą na spędzenie wolnego czasu. W ramach tej akcji odbyły się m.in.:
- marsz z książkami - uczniowie przeszli przez Sieniawę niosąc transparenty zachęcające do czytania;
- udział w biciu rekordu masowego czytania;
- głośne czytanie baśni "Brzydkie kaczątko" dla najmłodszych uczniów;
- kolorowanie ilustracji do przeczytanej baśni;
- głośne czytanie fragmentu powieści "Oskar i pani Róża" dla uczniów klas V - VI oraz gimnazjalistów zakończone quizem wiedzowym.
Wspomnieć należy, że w związku z akcją czytelniczą, młodsze dzieci przyszły do szkoły przebrane za postacie ze świata baśni.
Dodatkowo wszyscy uczniowie otrzymali specjalny prezent od swoich rodziców - gofry, nektarynki i soczki.
    Był to z pewnością udany, niezwykle atrakcyjny dzień.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Nowości na stronie
Sonda
Jak oceniasz swoją klasę?
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin

Losowy obrazek
Pracownie komputerowe otrzymane
z Europejskiego Funduszu Społecznego latem 2007.