Menu
VIII edycja gminnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych KANADA BEZ TAJEMNIC
07.06.2017.
   Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę, że we współczesnej rzeczywistości wręcz koniecznością jest znajomość języków obcych.
Dlatego istotnym zadaniem szkoły jest zmobilizowanie uczniów do ich nauki. Celowi temu ma służyć, organizowany już od kilku lat w Zespole Szkół Publicznych w Sieniawie, międzyszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych, przygotowywany przez nauczycielki języka angielskiego: L. Hutę, J. Konderlę - Oziminę i B. Przybylską - Krukar.
    Tegoroczna ósma już edycja zorganizowana została pod hasłem: KANADA BEZ TAJEMNIC; sprawdzała wiedzę uczniów z zakresu geografii, historii, kultury i zwyczajów panujących w tym kraju. 7 czerwca odbył się etap finałowy konkursu skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy pomyślnie przeszli wcześniejsze eliminacje szkolne.
Jak zwykle konkurs cieszył się ogromną popularnością - wzięło w nim udział 43 uczniów z ośmiu szkół z terenu gminy Rymanów.
A oto jak przedstawiają się wyniki rywalizacji.
W kategorii szkoły podstawowej:
I miejsce - Julia Capko (SP Głębokie),
II miejsce - Zuzanna Jurasz (ZSP Posada Górna),
III miejsce - Justyna Krusinowska (SP Głębokie),
wyróżnienie - Zofia Kosiarska (ZSP Sieniawa), Nina Matoga (ZSP Wróblik Szlachecki).
W kategorii gimnazjum:
I miejsce - Mateusz Kasperkowicz (ZSP Rymanów),
II miejsce - Dominika Kabiesz (ZSP Posada Górna), Weronika Roth (ZSP Sieniawa),
III miejsce - Paweł Szczęsny (ZSP Sieniawa),
wyróżnienie - Karolina Buczek (ZSP Posada Górna), Dawid Ozimina (ZSP Sieniawa).
W czasie prac komisji konkursowej, uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe podczas spotkania z panem Františkiem Geisler, który znaczną część życia spędził w Anglii.  
Podczas konkursu panowała niezwykle sympatyczna atmosfera. Uczestnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Uroczystego wręczenia nagród dokonali Burmistrz Gminy Rymanów, pan Jan Materniak oraz Dyrektor ZSP w Sieniawie, pani Halina Chmielewska.
    Ze swej strony serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy wykazali się ogromną wiedzą o Kanadzie oraz doskonałą znajomością języka angielskiego.
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Nowości na stronie
Sonda
Jak oceniasz swoją klasę?
 
 
 
 
 
Licznik odwiedzin

Losowy obrazek
Pracownie komputerowe otrzymane
z Europejskiego Funduszu Społecznego latem 2007.